KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15463300
*
nr 1546 3300
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Signerad, akvarell, stilleben, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 83x67 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 19:00:54
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jonny forsström stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
nr 1546 3300
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Signerad, akvarell, stilleben, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 83x67 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk mÃ¥lare och skulptör född 1944 pÃ¥ Öland, död 2017.Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller jonny forsström stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45